Łowiska i stawy hodowlane

Ryby, jak każde stworzenie na Ziemi, potrzebują odpowiednich warunków by się prawidłowo rozwijać. Kontrola optymalnego poziomu pH oraz ilości tlenu w wodzie to podstawowe czynniki mające wpływ na odpowiedni rozwój ryb, a finalnie na efekty prowadzonego przez Ciebie biznesu – na jakość Twojej hodowli.

Przed wieloma zagrożeniami związanymi z hodowlą ryb można się zabezpieczyć. Można ustrzec się strat wynikających z pogorszenia się jakości wody – trzeba tylko o tym wiedzieć w odpowiednim momencie. Boja Waterly przekaże informację natychmiast, jeśli tylko jeden z wielu parametrów jakości wody ulegnie pogorszeniu. Po prostu, będziesz wiedział wcześniej co się stało, a to pozwoli Ci zareagować zanim wydarzy się coś znacznie gorszego.

Jeśli wyrazisz na to zgodę, to informacja o stanie wód Twojego obiektu automatycznie trafi do ogólnodostępnej aplikacji Waterly i każdy będzie mógł ją sprawdzić. Ponadto Twój obiekt zdobędzie dodatkową promocję w naszej aplikacji poprzez odnośnik do Twojego stawu lub łowiska.

Oprócz tego możesz również zaprezentować jakość wody Twojego obiektu na swojej stronie internetowej. Wystarczy, że zgodnie z naszą instrukcją umieścisz na niej specjalny widżet Waterly, który na bieżąco będzie prezentował jakość wody, jej temperaturę oraz temperaturę i wilgotność powietrza.

Jeśli chcesz by Twoi goście mogli sprawdzić parametry wody Twojego obiektu to warto również zainstalować tablicę informującą o monitoringu jakości wody. Każda tablica posiada swój własny unikalny kod QR, który przynależy do najbliższej zainstalowanej boi pomiarowej. Dzięki temu każdy z gości będzie mógł w łatwy i szybki sposób sprawdzić stan wód w swoim smartfonie.

Jak wdrożyć system Waterly w tym przypadku? To proste, skontaktuj się z nami, a my a uruchomimy naszego strażnika wody natychmiast.

Pozwól wędkarzom złowić największe okazy!

Najczęściej zadawane pytania

Boje Waterly posiadają na pokładzie zestaw sensorów, które monitorują takie parametry wody jak temperatura, przewodność, zasolenie, TDS, odczyn pH, potencjał ORP, ilość tlenu wyrażona w mg/l oraz natlenienie wyrażone w %. Środowisko wodne jest silnie zależne od czynników atmosferycznych, dlatego boje Waterly monitorują również temperaturę, wilgotność powietrza i co ważne, ciśnienie atmosferyczne. Ze względu na uniwersalną konstrukcję, nasze urządzenia pomiarowe można doposażyć w pomiar dodatkowych parametrów takich jak głębokość zbiornika, mętność wody czy ilość azotanów oraz fosforanów w wodzie.

Nasze boje pomiarowe to w pełni autonomiczne urządzenia, które bez względu na pory roku, warunki atmosferyczne, dzień czy noc, w pełni wykonują swoje zadania i są swoistym strażnikiem wody. Konstrukcja zapewnia stabilność pracy podczas silnego falowania, a dzięki wykorzystaniu materiałów o wysokiej wytrzymałości, boje doskonale radzą sobie w warunkach zimowych i są całkowicie odporne na zlodowacenie tafli wody. Zatem boje Waterly pozostają w wodzie przez cały rok.

Tak. Każda boja pomiarowa Waterly ma sygnalizator świetlny, który po zmroku cyklicznym miganiem sygnalizuje stan wody kolorem zgodnym ze skalą jakości wody. Częstotliwość i jasność światła można regulować poprzez aplikację Waterly. W przypadku, gdy boja ma zostać zainstalowana na szlaku wodnym, można skonfigurować je w tryb oświetlenia prawej lub lewej burty. Jeśli oświetlenie jest zbędne, można je całkowicie wyłączyć.

Tak. Możemy przygotować dla Ciebie ofertę z wybranymi przez Ciebie parametrami pomiarowymi dzięki czemu system Waterly zostanie “uszyty na miarę” specjalnie dla Ciebie.

Nie, boje Waterly są całkowicie autonomiczne. Boje są wyposażone w zaawansowany system zasilania, który ładuje wbudowany akumulator wprost z paneli fotowoltaicznych. W momencie gdy zabraknie słońca, np. w zimę gdy boja zostanie zasypana śniegiem, to urządzenia będzie pracować jeszcze przez nawet trzy miesiące.

System Waterly został skonstruowany tak by działać w pełnej symbiozie ze środowiskiem. Nasze boje monitorują środowisko jednocześnie czerpiąc z niego energię słoneczną, którą przetwarzają na energię elektryczną. Dzięki temu system Waterly działa nieprzerwanie w trybie 24/7 i gdy tylko wykryje anomalnie w środowisku to natychmiast o tym alarmuje. To swoisty strażnik wody na pełen etat!

Tak. Zgodnie z prawem Unii Europejskiej, cały system Waterly posiada 24 miesiące gwarancji producenta.

Skontaktuj się z nami!

Jak wdrożyć system Waterly w swoim obiekcie?