MOŻESZ WIEDZIEĆ WCZEŚNIEJ

W roku 2022 doszło do katastrofy ekologicznej niespotykanej skali.

Jako oficjalny powód podaje się fakt, że w Odrze zakwitły złote algi Prymnesium parvum, których nigdy wcześniej nie było w żadnej polskiej rzece. Powodem skutków są przyczyny, ale do dziś jednoznacznie nie określono co spowodowało, że złote algi pojawiły się w rzece.

Najczęściej jako powód wymienia się „działalność człowieka”…

Z pewnością tak jest, pytanie jakie stawiamy to: czy można było temu zapobiec?

Aby tego typu organizmy pojawiły się w rzece, woda musiała zmienić swoje parametry jakościowe, musiały pojawić się okoliczności sprzyjające rozwojowi niepożądanych organizmów. Czy moglibyśmy temu zapobiec? Z pewnością moglibyśmy radykalnie ograniczyć skutki zatrucia rzeki, gdyby informacja o tym pojawiła się wcześniej, w momencie, kiedy „działalność człowieka” zaczęła zatruwać rzekę.

Innowacyjny system monitorowania jakości i czystości wody Waterly daje taką możliwość. Boje Waterly rozmieszczone na Odrze natychmiast przekazałyby informacje o zagrożeniu, poinformowałby co, kiedy i gdzie – na jakim odcinku rzeki się wydarzyło.

Moglibyśmy ZAREAGAOWAĆ, zadziałać ograniczając negatywne skutki wiedząc przy tym CO – GDZIE – KIEDY wywołało zagrożenie.

Waterly – Będziesz wiedział wcześniej.

Skontaktuj się, zapobiegaj zagrożeniu: